FAQ

Czyli odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez moich klientów:

JAK NAJLEPIEJ SIĘ Z TOBĄ KONTAKTOWAĆ?

Najlepiej skorzystać z kwestionariusza zamieszczonego w zakładce Współpraca lub skontaktować się mailowo. 
Wynika to z kilku względów:

1. Samodzielnie zajmuję się odpowiedziami na spływające zapytania. Wiem, że niektórzy są tym zdziwieni, ale w tym momencie za Draw Idea nie stoi zespół - jestem tylko i aż ja! :) 


2. Często realizuję całodniowe zapisy graficzne, podczas których jestem całkowicie pochłonięta swoją rolą sketchnotera/graphic recordera. Nie mam wtedy możliwości przeprowadzenia spokojnej rozmowy telefonicznej czy videospotkania skupionego całkowicie na Tobie.


3. Pracuję w blokach czasowych, w czasie których często całkowicie wyciszam telefon. 

JAK PODCHODZISZ DO WYCENY SWOICH USŁUG?

Na stronie nie znajdziesz informacji o przedziale cenowym moich usług.
Nie uzyskasz informacji na temat kosztów realizacji zlecenia, pisząc w pierwszej wiadomości do mnie:
"Ile kosztowałby graphic recording podczas 8-godzinnego wydarzenia?"

Dlaczego?  Na tym etapie skupiam się wyłącznie na sukcesie Twojego projektu, nie na tym ile zarobię. 

Każdy klient jest wyjątkowy, a każde rozwiązanie, które proponuję ma inną wartość dla klienta.

Od początku swoją uwagę skupiam na poznaniu Ciebie oraz Twoich celów w ramach tego projektu. Poproszę Cię o uzupełnienie stworzonego przeze mnie w tym celu kwestionariusza. W późniejszym etapie możesz liczyć na rozmowę przez telefon/online czy spotkanie na żywo.

Po co to wszystko?

Moją rolą jest dostarczenie Ci ogromnej wartości i ważne jest dla mnie, abyś miał pewność co do posiadanych przeze mnie umiejętności. To ja odpowiadam za to, abyś rozumiał jak będzie wyglądał proces naszej współpracy, jaki będzie zakres wdrażanego rozwiązania czy co oznaczają poszczególne zapisy w umowie.

W zamian za to liczę, że rozpoznasz swoje cele, określisz wartość jaką ma dla Ciebie ten projekt i dostarczysz mi materiały/treści niezbędne do jego realizacji.

JAK WYGLĄDAJĄ PŁATNOŚCI?

Płatność za projekt jest zwykle podzielona na transze. Ilość transz zależy od tego, jak duży okaże się Twój projekt. 

Pierwszą transzą jest zadatek - w wysokości od 30%-50%. 

CZY WYSTAWIASZ FAKTURY VAT?

Tak! Prowadzę działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT.

CZY KONIECZNE JEST PRZESZKOLENIE CIĘ Z ZAGADNIEŃ Z MOJEJ BRANŻY?

Nie jest to oczywiście punkt obowiązkowy, ale z pewnością przyczyni się do lepszego przygotowania do realizacji na żywo :) 

Przydatne są dla mnie materiały w postaci artykułów specjalistycznych zgodnych z poruszaną tematyką czy ewentualne spotkanie z ekspertem, który wyjaśni mi żargon wewnętrzny, używane w branży akronimy czy nazwy produktów danej firmy. 

Niemniej jednak dotychczas tworzyłam notatki wizualne o różnorodnej tematyce - niekiedy daleko odbiegającej od moich zainteresowań, jak energetyka, prowadzenie audytów, gra w pokera czy zarządzanie produkcją.

Jest to możliwe, ponieważ jedną z zalet zapisu graficznego jest spojrzenie na poruszane zagadnienie przez osobę z zewnątrz, która jest w pełni skupiona na byciu tu i teraz oraz aktywnym słuchaniu i filtrowaniu przekazu.

W JAKICH JĘZYKACH TWORZYSZ NOTATKI WIZUALNE I ZAPISY GRAFICZNE?

Notatki wizualne na podstawie dostarczonych materiałów mogę stworzyć w języku polskim oraz w języku angielskim. Podobnie jest z zapisami graficznymi na żywo.

Chcę jednak podkreślić, że zarówno w przypadku wydarzenia w języku polskim, jak i angielskim niezwykle przydatne są materiały w postaci artykułów specjalistycznych zgodnych z poruszaną tematyką czy nawet spotkanie z ekspertem, który wyjaśni mi różne branżowe określenia.

Nie jest to oczywiście punkt obowiązkowy, ale z pewnością przyczyni się do lepszego przygotowania do realizacji na żywo. Uważam, że jest to szczególnie istotne w pracy w języku angielskim, który nie jest moim językiem ojczystym :) 

CO Z ZAPISEM GRAFICZNYM, GDY PODCZAS KONFERENCJI ODBYWA SIĘ KILKA RÓWNOLEGŁYCH PANELI?

W takich sytuacjach mogę zgromadzić zespół facylitatorów graficznych, którzy wraz ze mną wesprą Twoje wydarzenie

To również świetne rozwiązanie przy 2-3 dniowych konferencjach, które zapewnia większą efektywność pracy oraz jakość powstałych zapisów graficznych.

Pamiętaj jednak o tym, aby wysłać do nas zapytanie z większym wyprzedzeniem - zgranie terminu 2-3 graphic recorderów może okazać się wyzwaniem :) 

CO Z PRAWAMI AUTORSKIMI DO PROJEKTU?

W ramach umowy albo przekazuję Ci majątkowe prawa autorskie do projektu, albo udzielam Ci licencji na jego wykorzystanie

CZY TWORZYSZ PROJEKTY GRAFICZNE TAKIE JAK LOGO, PLAKAT ITP?


W przypadku współpracy związanej z rysunkowym streszczeniem książki czy opracowaniem zbioru notatek wizualnych z wydarzenia na życzenie klienta tworzę dedykowane okładki. 

Jeśli chciałbyś na swojej stronie www wykorzystać rysunkowe ikony lub ilustracje w "sketchnotingowym" stylu, również pisz śmiało :)